Puls Koncept Ligaen 2018-2019

Status

#HoldKVD+D-S+S-P+P-
1KFIF 1882044211507311
2KFIF 3871954017531357
3KFIF 2861954214532291
4Vindermøllen8413113124508409
5Copenhagen beach soccer Club7310112326381395
6Komodo Veteranerne8310142329420370
7Dress to impress829152231445409
8ØKF72417935143435
9FC Jylland8012324742532

Holdenes rangering fås ved sammenligning, i nævnte rækkefølge, af vundne holdopgør (V), vundne og tabte discipliner (D+ og D-), vundne og tabte sæt (S+ og S-) og vundne og tabte point (P+ og P-).

Turneringsinformation

Ligaen er en holdturnering, hvor der spilles både en single-, double- og triplekamp mod hvert hold. Holdet der vinder flest discipliner mod et pågældende hold tilskrives sejren i dette holdopgør. Klik her for yderligere turnerings-informationer og bemærk i særdeleshed afgiften for sene afbud.

Kampprogram

 

Hold 1Hold 2Res.Point
Copenhagen beach soccer ClubDress to impress2-111-7,4-11,9-7
13-11,11-9
9-11,6-11
Copenhagen beach soccer ClubFC Jylland3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
KFIF 1Copenhagen beach soccer Club2-111-3,9-11,2-7
13-11,11-1
11-5,11-7
KFIF 2Copenhagen beach soccer Club3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
Copenhagen beach soccer ClubKFIF 31-211-7,9-11,3-7
7-11,11-13
11-5,11-6
Copenhagen beach soccer ClubKomodo Veteranerne2-111-4,8-11,7-2
11-5,11-9
8-11,10-12
VindermøllenCopenhagen beach soccer Club2-111-9,11-13,7-3
12-10,6-11,7-3
12-10,8-11,6-8
Copenhagen beach soccer ClubØKF-Aflyst
FC JyllandDress to impress0-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
Dress to impressKFIF 10-32-11,9-11
9-11,6-11
9-11,9-11
Dress to impressKFIF 20-38-11,6-11
11-5,3-11,6-8
6-11,3-11
Dress to impressKFIF 30-313-11,7-11,2-7
5-11,9-11
7-11,5-11
Komodo VeteranerneDress to impress2-16-11,10-12
10-12,11-4,8-7
11-9,11-6
VindermøllenDress to impress2-111-6,9-11,8-9
11-8,11-5
11-8,11-3
ØKFDress to impress0-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandKFIF 10-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandKFIF 20-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandKFIF 30-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandKomodo Veteranerne0-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandVindermøllen0-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandØKF1-22-11,8-11
5-11,4-11
3-11,13-11,7-4
KFIF 1KFIF 23-012-10,11-4
11-7,10-12,7-3
11-6,10-12,7-4
KFIF 1KFIF 32-113-11,6-11,5-7
11-8,7-11,8-6
11-6,11-8
KFIF 1Komodo Veteranerne2-111-1,11-9
11-4,11-9
0-11,0-11
KFIF 1Vindermøllen2-113-12,11-6
11-4,11-7
0-11,0-11
KFIF 1ØKF3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
KFIF 2KFIF 31-26-11,13-12,6-8
13-11,2-11,7-4
11-5,7-11,3-7
KFIF 2Komodo Veteranerne3-011-6,11-7
11-3,11-9
11-1,11-8
KFIF 2Vindermøllen3-011-3,11-7
8-11,11-9,7-2
8-11,11-7,7-5
ØKFKFIF 20-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
KFIF 3Komodo Veteranerne3-011-5,11-8
4-11,11-5,7-4
5-11,11-6,7-1
VindermøllenKFIF 31-211-5,11-0
4-11,10-12
9-11,10-12
KFIF 3ØKF3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
VindermøllenKomodo Veteranerne3-011-7,11-8
11-3,11-3
11-7,11-9
ØKFKomodo Veteranerne0-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
VindermøllenØKF1-27-11,8-11
13-12,5-11,5-7
13-11,12-10

Se også ligaen for 2016-2017.