Puls Koncept Ligaen 2018-2019

Status

#HoldKVD+D-S+S-P+P-
1KFIF 177183389463266
2KFIF 2641353014400291
3KFIF 3541142413332246
4Copenhagen beach soccer Club52781619255268
5Vindermøllen627111924376372
6Komodo Veteranerne52691519272260
7ØKF4248917143237
8Dress to impress40210621198273
9FC Jylland4011122342268

Holdenes rangering fås ved sammenligning, i nævnte rækkefølge, af vundne holdopgør (V), vundne og tabte discipliner (D+ og D-), vundne og tabte sæt (S+ og S-) og vundne og tabte point (P+ og P-).

Turneringsinformation

Ligaen er en holdturnering, hvor der spilles både en single-, double- og triplekamp mod hvert hold. Holdet der vinder flest discipliner mod et pågældende hold tilskrives sejren i dette holdopgør. Klik her for yderligere turnerings-informationer og bemærk i særdeleshed afgiften for sene afbud.

Kampprogram

 

Hold 1Hold 2Res.Point
Copenhagen beach soccer ClubDress to impress-

Copenhagen beach soccer ClubFC Jylland3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
KFIF 1Copenhagen beach soccer Club2-111-3,9-11,2-7
13-11,11-1
11-5,11-7
KFIF 2Copenhagen beach soccer Club3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
Copenhagen beach soccer ClubKFIF 3-

Copenhagen beach soccer ClubKomodo Veteranerne2-111-4,8-11,7-2
11-5,11-9
8-11,10-12
VindermøllenCopenhagen beach soccer Club2-111-9,11-13,7-3
12-10,6-11,7-3
12-10,8-11,6-8
Copenhagen beach soccer ClubØKF-Aflyst
Dress to impressFC Jylland-

Dress to impressKFIF 10-32-11,9-11
9-11,6-11
9-11,9-11
Dress to impressKFIF 20-38-11,6-11
11-5,3-11,6-8
6-11,3-11
Dress to impressKFIF 3-

Komodo VeteranerneDress to impress2-16-11,10-12
10-12,11-4,8-7
11-9,11-6
VindermøllenDress to impress2-111-6,9-11,8-9
11-8,11-5
11-8,11-3
Dress to impressØKF-

FC JyllandKFIF 10-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandKFIF 2-

FC JyllandKFIF 3-

FC JyllandKomodo Veteranerne0-30-11,0-11
0-11,0-11
0-11,0-11
FC JyllandVindermøllen-

FC JyllandØKF1-22-11,8-11
5-11,4-11
3-11,13-11,7-4
KFIF 1KFIF 23-012-10,11-4
11-7,10-12,7-3
11-6,10-12,7-4
KFIF 1KFIF 32-113-11,6-11,5-7
11-8,7-11,8-6
11-6,11-8
KFIF 1Komodo Veteranerne-

KFIF 1Vindermøllen2-113-12,11-6
11-4,11-7
0-11,0-11
KFIF 1ØKF3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
KFIF 2KFIF 31-26-11,13-12,6-8
13-11,2-11,7-4
11-5,7-11,3-7
KFIF 2Komodo Veteranerne3-011-6,11-7
11-3,11-9
11-1,11-8
KFIF 2Vindermøllen3-011-3,11-7
8-11,11-9,7-2
8-11,11-7,7-5
KFIF 2ØKF-

KFIF 3Komodo Veteranerne3-011-5,11-8
4-11,11-5,7-4
5-11,11-6,7-1
VindermøllenKFIF 31-211-5,11-0
4-11,10-12
9-11,10-12
KFIF 3ØKF3-011-0,11-0
11-0,11-0
11-0,11-0
Komodo VeteranerneVindermøllen-

Komodo VeteranerneØKF-

VindermøllenØKF1-27-11,8-11
13-12,5-11,5-7
13-11,12-10

Se også ligaen for 2016-2017.