Puls Koncept Ligaen 2018-2019

Status

#HoldKVD+D-S+S-P+P-
1KFIF 13381175217170
2ØKF224295143105
3Copenhagen beach soccer Club213388144134
4Vindermøllen213388143151
5Komodo Veteranerne213377121127
6KFIF 31012356872
7FC Jylland1012254270
8Dress to impress2015310105133
9KFIF 21003265879

Holdenes rangering fås ved sammenligning, i nævnte rækkefølge, af vundne holdopgør (V), vundne og tabte discipliner (D+ og D-), vundne og tabte sæt (S+ og S-) og vundne og tabte point (P+ og P-).

Turneringsinformation

Ligaen er en holdturnering, hvor der spilles både en single-, double- og triplekamp mod hvert hold. Holdet der vinder flest discipliner mod et pågældende hold tilskrives sejren i dette holdopgør. Klik her for yderligere turnerings-informationer og bemærk i særdeleshed afgiften for sene afbud.

Kampprogram

 

Hold 1Hold 2Res.Point
Copenhagen beach soccer ClubDress to impress-

Copenhagen beach soccer ClubFC Jylland-

Copenhagen beach soccer ClubKFIF 1-

Copenhagen beach soccer ClubKFIF 2-

Copenhagen beach soccer ClubKFIF 3-

Copenhagen beach soccer ClubKomodo Veteranerne2-111-4,8-11,7-2
11-5,11-9
8-11,10-12
VindermøllenCopenhagen beach soccer Club2-111-9,11-13,7-3
12-10,6-11,7-3
12-10,8-11,6-8
Copenhagen beach soccer ClubØKF-

Dress to impressFC Jylland-

Dress to impressKFIF 10-32-11,9-11
9-11,6-11
9-11,9-11
Dress to impressKFIF 2-

Dress to impressKFIF 3-

Komodo VeteranerneDress to impress2-16-11,10-12
10-12,11-4,8-7
11-9,11-6
Dress to impressVindermøllen-

Dress to impressØKF-

FC JyllandKFIF 1-

FC JyllandKFIF 2-

FC JyllandKFIF 3-

FC JyllandKomodo Veteranerne-

FC JyllandVindermøllen-

FC JyllandØKF1-22-11,8-11
5-11,4-11
3-11,13-11,7-4
KFIF 1KFIF 23-012-10,11-4
11-7,10-12,7-3
11-6,10-12,7-4
KFIF 1KFIF 32-113-11,6-11,5-7
11-8,7-11,8-6
11-6,11-8
KFIF 1Komodo Veteranerne-

KFIF 1Vindermøllen-

KFIF 1ØKF-

KFIF 2KFIF 31-16-11,13-12,6-8
13-11,2-11,7-4
(åben)
KFIF 2Komodo Veteranerne-

KFIF 2Vindermøllen-

KFIF 2ØKF-

KFIF 3Komodo Veteranerne-

KFIF 3Vindermøllen-

KFIF 3ØKF-

Komodo VeteranerneVindermøllen-

Komodo VeteranerneØKF-

VindermøllenØKF1-27-11,8-11
13-12,5-11,5-7
13-11,12-10

Se også ligaen for 2016-2017.