Fodtennisligaen 2016-2017

Status (afsluttet)

#HoldKVD+D-S+S-P+P-
1KFIF 187222467529232
2KFIF 2871953621482384
3Team Merte861593124414333
4KFIF Damer851593423503383
5De gamle svende8311133323495396
6Sepak Takraw8311132729465439
7De Få Rå839151933298457
8FC Glasben826181837398473
9Nybegynderne8002414845532

Holdenes rangering ovenfor fås ved sammenligning, i nævnte rækkefølge, af vundne holdopgør (V), vundne og tabte discipliner (D+ og D-), vundne og tabte sæt (S+ og S-) og vundne og tabte point (P+ og P-).

Turneringsinformation

Fodtennisligaen er en holdturnering, hvor der spilles både en single-, double- og triplekamp mod hvert hold. Holdet der vinder flest discipliner mod et pågældende hold tilskrives sejren i dette holdopgør. Klik her for yderligere turnerings-informationer og bemærk i særdeleshed afgiften for sene afbud. Kamprogrammet findes herunder.